суботу, 28 березня 2020 р.

Профілактика коронавірусу

         Коронавірус  назва цілого «сімейства» вірусів, які вражають людей та викликають хвороби дихальних шляхів різної тяжкості. У когось — звичайну застуду, а в когось — важкі захворювання на кшталт SARS, який ще називають «атиповою пневмонією» або «пурпуровою смертю».

         Вірус  живе на поверхнях лише  протягом кількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус унеможливлюючи зараження людей.

Як передається цей вірус?
Переважно коронавірус передається від тварин до людей та від людини до людини. Вірус підступний тим, що спершу може мати кишкову форму, а тоді перетворитися на респіраторну. Проте, один раз перехворівши, людина, найвірогідніше, вдруге не буде вразливою до вірусу.

Які симптоми коронавірусу?
Симптоми вірусу на перший погляд, подібні до застуди, грипу або — у більш важких випадках — запалення легень. Це висока температура, утруднення дихання, ураження дихальних шляхів та легень. Вважається, що інкубаційний період вірусу, тобто зараження до появи симптомів, становить близько двох тижнів.

Хто може заразитися цим вірусом?
Люди, які живуть або подорожують в райони, де циркулює вірус, можуть піддаватися ризику зараження. Захворілі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками. Медичні працівники, які доглядають за хворими, піддаються більш високому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій. 

Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?
Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

Як довго вірус живе на поверхнях?
За попередньою інформацією, вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Чи можна заразитися коронавірусом від людини, у якої немає симптомів?
Люди, інфіковані вірусом, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, у яких уже є симптоми захворювання, є переважним джерелом  поширення вірусу.

Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування?
На сьогоднішній день немає ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу.
Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, вам слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати по можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема,  кашель і чхання.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:
- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
- під час кашлю або чихання прикривайте рот і ніс паперовою хусткою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше звертайте до сімейного лікаря та повідомте йому попередню історію хвороби;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Немає коментарів:

Дописати коментар